Отже, саме спогади спонукнули мене сьогодні повернутися у дитинство та знову спробувати його на смак...
Відразу хочу зазначити, що моя пам"ять не зберегла бабусиного рецепта приготування тіста на пиріжки - так що я скористаюся своїм не раз перевіреним і надійним. А от що стосується начинок, то тут, здається, мені вдалося відтворити і сам процес їх приготування, і, що найголовніше, їх надзвичайні смакові якості. Адже у приготуванні начинок, а також у процесі ліплення самих пиріжків я тоді вже приймала активну участь.
Отже, для тіста мені знадобилося:
Із дріжджів, цукру, води та 2 ст.л.борошна зробити опару. Через 20 хвилин, коли вона підійде, додати яйце, сметану, олію та сироватку. Посолити за смаком. Потрохи додавати борошно та замісити тісто. Відставити у тепле місце хвилин на 40 та накрити рушничком.
Забула зазначити, що потрібні нам для начинок горох та квасолю потрібно підготувати з вечора - промити та залити водою на ніч (в окремому посуді).
Для приготування начинки з гороху нам потрібно:
Горох ще раз ретельно промити, відкинути на друшляк та добре просушити на розігрітій сковороді. Готувати, ретельно помішуючи, на середньому вогні.
Можна підливати потрохи олії, але небагато. Посолити. Щоб перевірити на готовність горох потрібно періодично куштувати - він повинен бути хрусткий, але не твердий. Хвилин за 10 до кінця приготування додати до гороху дрібно порізану цибулину та перемішати.
Начинка готова.
Для приготування начинки з квасолі необхідно:
Квасолю відварити до готовності та розім"яти у пюре. Додати цукор та родзинки і перемішати.
Ця начинка також готова. Хоч і не дуже апетитна на вигляд, але дуже смачна.
Для приготування третьої начинки потрібно:
Цукровий буряк ретельно вимити, почистити та натерти на тертушку з великими отворами.
Викласти все у сковороду та тушкувати на протязі 30 хвилин, постійно помішуючи, на тихому вогні. Буряк спочатку стане прозорим, а потім почне темніти і стане наче карамельним.
Калину помити, а потім обірвати ягоди з грони.
З"єднати буряк з калиною, додати цукор та мак, перемішати.
Тепер можна починати ліпити пиріжки. Як і у дитинстві, я вирішила для кожної начинки обрати окрему форму пиріжка, адже так значно смачніше.
Спочатку ліпимо пиріжки з горохом, потім з квасолею, в кінці - з буряком.
Перед тим, як заліплювати пиріжки з буряком, на начинку я насипала ще по півчайної ложки цукру, а зверху - щіпку крохмалю (щоб не витікали).
Викласти пиріжки на деко, змащене олією. Залишити їх хвилин на 10, щоб підійшли, а потім змастити збитим яйцем та посипати посипкою (з горохом - кмином, з квасолею - насінням льону, з буряком - маком).
Бабуся, звичайно, пекла свої пиріжки у печі. Ну а ми, як водиться, - у духовці. У мене на випікання кожної партії пішло десь хвилин по 30.
Ось така в мене була ностальгія та подорож у дитинство. Дякую, бабусю!...
Комментарии
следить за комментариямиКто бы не победил в этом конкурсе.. Лично для меня победитель Вы!.. Простое, человеческое Вам СПАСИБО!
Я Вам очень благодарна и признательна за такие слова... Очень!
Ніколи не бачила,щоб так готували горох!
Ніколи не готувала квасолю з родзинками!
Ніколи не чула про начинку з цукрового буряка!
Згідна з Юрою!
Спасибо большое
о таких пирожках даже не слышала
в наше время они просто не распространены
Преклоняюсь, перед бабусеньками, которые так готвоили! Спасибо им за их рецепты, и спасибо автору, что так красиво и вкусно передали ии приготовили! От меня +100. Согласна с Юрием, за такой рецепт, Вы — победитель.
Мне ОЧЕНЬ приятно, что мои десткие воспоминания столь высоко оценены Спасибо Вам!
Из всех рецептов конкурса именно этот стал для меня открытием! Я и предположить не могла, что такие начинки можно для пирожков готовить!
Полностью поддерживаю Инну и Юру!!!
Кроме того, эти начинки очень вкусные Благодарю Вас!
Меланка, Ви просто молодець!!! А солодку начинку з квасолі я знаю Мої родичі на Житомирщині пиріжки з квасолевої начинки роблять. Тільки до квасолі вони додають не родзинки, а запарений, товчений мак і цукор. Молочний кисіль теж готували мені в дитинстві на Хмельниччині Кращого десерту тоді для мене не було...
Дякую на доброму слові! Варіацій подібних начинок раніше, я вневнена, було дуже багато. Добре, коли їх дехто згадує, експериментує та втілює в життя!